• Hizmet Adı: AKUSTİK BARİYERLİ SES YALITIMI

Çok ince bir yapı ile elde edilen gürültü bariyeri, ses geçirmez perde özelliği sağlamaktadır. Bir çeşit ses izolasyon sistemi olmakla birlikte diğer izolasyon çeşitlerine göre çok daha az yer kaplayan bir yapı gösterir. Akustik yapı gereği, gürültü kaynağına yakın mesafede konumlandırılarak uzak noktaya ulaşmasını engeller.

Gürültü bariyeri; alüminyum, ahşap, beton veya cam gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte kendi kendini temizleyen ve şeffaf malzemeler ile çok daha etkili gürültü bariyerleri üretimi yapılmaktadır. Farklı malzemelerin birbirine kombine edilmesi ile alt kısmında beton üst kısmında cam kullanılan bariyerler bulunmaktadır.

Gürültü bariyeri, bilhassa motorlu taşıtlar ve raylı sistemlerden dolayı kaynaklanan çevresel gürültünün yapı içerisinde insanlara ulaşmasını engeller ve yayılan ortamda bir takım önlemler alınmasını sağlar. Karayolu ve demiryolu gibi noktalarda yol kenarlarına inşa edilen gürültü bariyerleri, bilhassa yapıların yol gürültüsünden etkilenmesini engellemek için kullanılır.

Trafik kaynaklı gürültüyü azaltmak için etkili bir çözüm sunan gürültü bariyeri, betonarme yapılar ile birlikte gazbeton sınıfında paneller sayesinde üretilebilir. Basit ve hızlı bir kurulum oluşturan bu sistemler, çok yüksek bir ses yalıtım özelliği sağladığı için etkin bir gürültü koruması oluşturur. Aynı zamanda birçok alanda ekonomik şekilde kullanılabilirler.

Gürültü Bariyeri Nerelerde Kullanılır?

Temel olarak trafik kaynaklı gürültülerinin engellenmesi için karayolu ve demiryolu kenarlarında kullanılan gürültü bariyeri, yüksek ses yalıtım performansı gösterir. Hava şartlarına dayanıklı bir yapıda bulunduğu için yağmur ve rüzgar gibi koşullardan çok uzun yıllar boyunca etkilenmez ve yanmaz yapıyla yangına dayanıklı kullanım oluşturur. Motorlu taşıtların ortaya çıkardığı gürültüyü azaltmak için karayollarının kenar kısımlarında ses yalıtım işlemi için tercih edilir.

Metro, hafif raylı sistem veya yüksek hızlı tren gibi hatlarının geçtiği bölgelerde demiryolu kaynaklı gürültüyü azaltmak amacıyla yüksek ses yalıtımı ile kullanılabilir. Bu kaynak sayesinde özellikle kentlerde metro hatlarının hazırlanması sırasında yer altı tünelleri ve yerüstü tünelleri içerisinde kullanılmaktadır.

Havaalanı ve havalimanı bulunan bölgelerde uçak iniş-kalkış sırasında ve terminal hizmetleri sırasında ortaya çıkan gürültüleri azaltmak için kullanılabilir. Bu kapsamda çevrede bulunan yerleşim ve yaşam alanlarında daha konforlu bir ortam elde edilmesi için ses yalıtımı oluşturur.

Birçok büyük kentte gelişen sanayi yapıları ile birlikte endüstriyel faaliyetler, makineler ve motorlar gibi kullanımlar nedeniyle yüksek gürültü kaynağı oluşur. Bu gürültü kaynağının izole edilmesi ve çevreye sesin en az miktarda aktarılması için gürültü bariyeri kullanılabilir.

Gürültü bariyerleri çok yüksek oranda ses çalışmalarının ve yüksek desibel ile çalışmaların gerçekleştirildiği endüstriyel alanlar, ulaşım hatları, fabrikalar, sanat ortamları veya ses çalışma alanları etrafında sesin belirli bir bölge içerisinde kalabilmesi için kullanılabilir. Genellikle titreşim kaynaklı ve havaya karışan ses kaynaklı gürültüler oluştuğunda bariyerler kullanılarak, sesi çok daha düşük miktarda dışarıya yansıtır.

AKUSTİK BARİYERLİ SES YALITIMI ile ilgili Detaylı Bilgi için 0555 042 37 43 Whatsapp Hattından iletişime geçebilirsiniz

Aklınızda ne tür bir proje var?

Aşağıdaki hizmet konularından birini seçerek devam edin

Ses Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Dış Cephe Kaplama Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Su Yalıtımı Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Isı Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Çatı Kaplama ve Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Zemin ve İç Duvar Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Sizi Tanıyalım

Sizinle iletişime geçebilmemiz için gerekli bilgileri sağlayabilir misiniz?

Tüm yalıtım projelerinde %20 indirim ve 36 aya varan vade seçenekleri için son günler