Yalıtım Uygulamaları

Binayı ve içerisindeki varlıkları ses, su, nem, sıcak ve soğuğa karşı korumak için alınan önlemlere yalıtım, tecrit, başka bir ifade ile de izolasyon denilmektedir. Yapıların iç ve dış etkilerden korunabilmesi ancak yalıtımla mümkün olabilmektedir.  Isı, doğal olarak yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru akar ve direncin en az olduğu yol boyunca en fazla ısı akışı oluşur. Yalıtım çevreye olan ısı kaybını engellemeye yarar. Diğer bir tanımla yalıtım; elektrik, ses ya da ısı akımını engelleme olayıdır.

Tekniğine uygun olarak yapılmış yalıtım uygulamaları, binada oturanlara güvenli, gürültüden uzak, çağdaş ve sağlıklı,  mal ve can emniyeti açısından daha güvenli bir ortam sağlar. Isı,ses,su,yangın yalıtımı uygulamaları, enerji tasarrufu, hava kirliliği, konforlu bir yaşam, gürültüsüz sağlıklı mekanlar ve sürdürülebilir geleceğimiz için bir zorunluluktur. Yalıtımlı binalarda yalıtımsız binalara göre %30 ila %50 daha az enerji kullanmaktadır, bu da hem bireysel hem de ülke ekonomisine katkı anlamına gelir.

Yalıtımın Önemi

Kapalı mekanlarda rutubetsiz, hijyenik, soğuk havalarda daha sıcak ve sağlıklı bir atmosfer için ısı yalıtım sistemi olması gereken bir sistemdir. Yalıtım sayesinde sayesin de daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam için ısı yalıtımı mutlaka yapılmalıdır.

İç mekanlarda oluşabilen birçok sıkıntının önüne geçebileceği gibi, yaşamış olduğunuz evin duvarlarının dış etkilerinden tamamen yalıtılması sayesinde, çok daha kuvvetli ve uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır.

Keskin mevsimlere göre yaz aylarında sıcak havanın içeriye, soğuk havanın ise dışarıya çıkmasını, kış aylarında bunun tam tersi olarak dışarıdaki soğuk olan havanın içeriye girmesini engelleyerek soğuk havanın da içeriye girmesine engel olmaktadır.

Bu şekilde yapılmış olan ev yalıtımı, kış aylarında çok daha az fatura ödemenize yardımcı olmaktadır. Bir kereye mahsus olmak üzere yalıtım malzemeleri için ödeyeceğiniz orta halli bir miktar ile yıllarca kış aylarında uygun bir fatura ile muhatap olmanız ısı yalıtım yaptırmanız için oldukça geçerli bir sebeptir.

Aklınızda ne tür bir proje var?

Aşağıdaki hizmet konularından birini seçerek devam edin

Ses Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Dış Cephe Kaplama Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Su Yalıtımı Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Isı Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Çatı Kaplama ve Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Zemin ve İç Duvar Yalıtım Uygulamaları

Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti seçin

Sizi Tanıyalım

Sizinle iletişime geçebilmemiz için gerekli bilgileri sağlayabilir misiniz?

Tüm yalıtım projelerinde %20 indirim ve 36 aya varan vade seçenekleri için son günler